- Rozpoczęły się wakacje. Wszystkim
wyjeżdżającym życzę miłych wakacji i bezpiecznego wypoczynku a gości
serdecznie witamy w naszej parafii. Pamiętajmy, że każdy katolik powinien
uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej. Dajmy w tym względzie dobry przykład dzieciom i młodzieży.
- W ubiegłą niedzielę odbył się
nasz charytatywny festyn parafialny Święto Rodziny. Po odliczeniu kosztów
zostało nam na organizację wypoczynku dla dzieci z naszej parafii 18 tys.
32 zł. Dzięki środkom pieniężnym zebranym podczas festynu parafialnego ponad
50. dzieci wyjechało w ubiegłą środę na wycieczkę do Gdańska i na
Westerplatte. Zostanie zorganizowany jeszcze jeden wyjazd przeznczony w
szczególności dla służby liturgicznej oraz dzieci z rodzin wielodzietnych.
Szczegółowa relacja z festynu oraz podziękowania znajdują się na stronach internetowych
parafii Facebooku oraz w załączonym ogłoszeniu. (dodatek). Dziękuję
wszystkim, którzy pomimo gorączki przybyli na festyn. W sposób szczególny
pragnę podziękować koordynatorom tego przedsięwzięcia Stowarzyszeniu
Rodzin Katolickich naszej parafii na czele z Barbarą i Krzysztofem
Kisielewskimi oraz Elżbietą Szczepaniec. Dziękuję wszystkim sponsorom i
ofiarodawcom nagród, voucherów, atrakcji dla dzieci i dorosłych. W
szczególności dziękuję osobom uwidocznionym na liście darczyńców.
- Zachęcam wszystkich a w
szczególności młodzież do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę,
która rozpoczyna się 1 sierpnia. To wspaniała przygoda, która służy wzmocnieniu naszej wiary
oraz ma ogromną wartość w rozwoju duchowym. Najbliższą grupę pielgrzymkową
– „Niebieską” organizacją Ojcowie
Paulini ze Skarpy. Szczegóły znajdują się na plakatach i banerach.
- W poniedziałek przypada
uroczystość św. Apostołów Piotra I Pawła
- W piątek będziemy obchodzili wspomnienie św.
Tomasza Apostoła.
- Nasz doroczny odpust parafialny
ku czci Przemienna Pańskiego oraz Matki Bożej Śnieżnej, (której wizerunek
znajduje się w naszym ołtarzu głównym) odbędzie się w 9 sierpnia (w drugą
niedzielę sierpnia).
- W tym tygodniu przypada pierwszy
czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w
czwartek od 17.30. W piątek spowiedź św. w Grabowcu od godz. 16.10, o godz. 16.30 Msza św. W Złotorii
spowiedź św. od 17.30. Msza św. ku czci NSP Jezusa i potem adoracja do
godz. 20.00. Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi w sobotę o godz.
9.00.
- Tygodnik „Niedziela” w cenie 12 zł. oraz Misyjne Drogi można nabyć przy wyjściu w kościoła.
Lista
Darczyńców i Pomocników Rodzinnego Festynu Parafialnego w Złotorii 2026
1.
Sołtys
i Rada Sołecka Złotorii
2.
Sołtys
i Rada Sołecka Grabowca
3.
Koło
Gospodyń Złotoria
4.
Koło
Gospodyń Nowa Wieś
5.
Koło
Gospodyń Kopanino
6.
OSP
Złotoria
7.
Justyna
i Robert Nowakowie
8.
Lidia
i Jacek Zielińscy
9.
Monika
i Andrzej Szczepanowscy
10.Andrzej
Jadanowski
11.Krystyna Gagucka
12.Katarzyna i
Marek oraz Monika i Bartek Wilmanowicze
13.Piekarnia i
Państwa Anusiaków
14.Pizzeria Pokusa
15.Sklep spożywczy i
Państwo Żerkwoscy
16.Sklep „Zdrówko”
i P. Joanna
17.
Towarzystwo Promocji Ryb „Pan Karp”
Zbigniew Szczepański
18.Kwiaciarnia
Kaszczorek i p. Mieczysława Gutmańska
19.Państwo
Lenkiewiczowie
20.Jarosław
Lisiński
21.Nadleśnictwo
Dobrzejewice
22.Malowana Chatka
i p. Maliwna Kwiatkowska
23. Zakład
Fryzjerski Anna Cyl
24. Gabinet
podlogoczno-kosmetyczny z Kaszczorka
25.Firma sprzętu
komputerowego Michał Bachewicz
26.Państwo
Samburscy
27.Pierogarnia
„Ravioli” Krzysztof i Renata Drążkowscy
28.Małgorzata i
Włodzimierz Domachowscy
29.Nagłośnienie
festynu Paweł Jakóbczyk
30.Dziękujemy za
pomoc Panom i Paniom z Kościoła Domowego: Piotrowi Przytarskiemu, Piotrowi
Czyża, Piotrowi Brzostkowi, Piotrowi Sośnickiemu, Janowi i Katarzynie Kola,
Arkadiuszowi Kamińskiemu, Renacie
Świerzyńskiej oraz Grzegorzowi Zduńskiemu Darkowi Wankiewiczowi.
31.Dziękuję
wszystkim anonimowym darczyńcom: voucherów, biletów, nagród na loterię.
Niech Pan Bóg Wam
wszystkim wynagrodzi swoim błogosławieństwem w codziennym życiu. Szczęść Boże.